Szkolenia z zakresu wykorzystania ozonu. Laboratorium Korona

Szkolenia z zakresu wykorzystania ozonu. Laboratorium Korona
http://www.koronaozon.pl/
364994790
7712873113

Ozon najczęściej jest przez nas kojarzony z zapachem po burzy. Jest to charakterystyczny rześki zapach, który w całości nie pochodzi od ozonu, ale związany jest z obecnością bardzo niewielkiej jego ilości w powietrzu, która zresztą szybko się rozpada w dolnych warstwach atmosfery, czyli w miejscu, w którym się właśnie znajdujemy. Osoby posiadające trochę wiedzy z fizyki, chemii lub medycyny na pewno zdaja sobie sprawę, że ozon jest niesamowicie silnym utleniaczem, co w praktyce oznacza, że jest straszną trucizną.

Do wystąpienia toksycznego efektu potrzeba oczywiście znacznie wyższych stężeń niż te, które mogą pojawić się w naturze. Jeśli jednak stosujemy ozonowanie do dezynfekcji jakiegoś miejsca, stężenia ozonu osiągają poziom, który już może nam zaszkodzić. Czy w związku z tym chęć usunięcia ozonem nieprzyjemnych zapachów z naszego domu wymaga skorzystania z usług profesjonalisty?

Wymogi prawne

Ustawodawstwo w kwestii wykorzystywania ozonu jest bardzo ubogie, ponieważ trzeba się naprawdę postarać, by nawet celowo wytworzyć warunki, w których ozon mógłby powodować coś więcej niż tylko zawroty i bóle głowy. Z tego powodu nie ma potrzeby posiadania żadnych specjalnych uprawnień przez osoby, które zajmują się na przykład ozonowaniem wnętrza domów czy samochodów. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że odpowiednie szkolenia z zakresu wykonywania tego typu czynności są prowadzone. Zazwyczaj prowadzą je firmy produkujące tego typu sprzęt i mają one w dużej mierze związek z wykorzystywaniem właśnie tych urządzeń w praktyce.

Urządzenia polskie i zagraniczne

Najważniejsze jest to, by zatrudniony przez nas specjalista posiadał wiedzę z zakresu odpowiedniego wykorzystywania urządzeń służących do ozonowania oraz orientował się, w jaki sposób zachowuje się ozon. Dlatego warto jest korzystać z usług osób, które korzystają ze sprzętu produkowanego w Polsce. Nasz kraj jest jednym z wielu producentów urządzeń do ozonowania i chociaż można się spierać, czy są to najlepsze urządzenia na świecie, są one zdecydowanie lepsze od produkowanych masowo urządzeń pochodzących z Chin, które wykorzystują dalece niedoskonałe metody tworzenia ozonu. Posiadacze polskiego sprzętu najczęściej mają także ukończone odpowiednie szkolenia u producenta urządzeń.

443070733
ul. Narutowicza 94/96, 97-300 Piotrków Trybunalsk