Home » Higiena » Proste sposoby na ukąszenia owadów

Proste sposoby na ukąszenia owadów

Lato to nie tylko piękna pogoda i słońce. To również kąsające owady, których ukąszenia są przyczyną bąbli, obrzęków i swędzenia. Jak radzić sobie z użądleniami? Czy istnieje skuteczny sposób na ukąszenia owadów?

W przypadku użądlenia przez pszczoły lub osy ważne jest przede wszystkim pozbycie się żądła pozostawionego w skórze. Po jego usunięciu należy podjąć właściwą terapię i przygotować okład. Tu idealnie sprawdza się okład z octu winnego, pomocny może być również okład z sody oczyszczonej. W obolałe miejsce można też przyłożyć lód lub pastę z rozgniecionej i zmieszanej z wodą aspiryny. W walce z trucizną znajdującą się w żądłach pszczół oraz ós przydatne mogą się z kolei okazać owoce papai. Cebula oraz czosnek to kolejne naturalne leki, które doskonale sprawdzają się jako okład w przypadku ?pamiątek? po spotkaniu z pszczołami.

Na ukąszenia komarów również znajdzie się kilka ciekawych sposobów. Pomaga okład z kostki lodu, można w tym celu wykorzystać również olejek z eukaliptusa lub goździków. Warto też sięgnąć po miętę, która przynosi ulgę swędzącej skórze i sprawia, że ranki po ukąszeniach szybciej się goją. Warto też w okresie letnim wyposażyć domową apteczkę w kremy oraz maści przeznaczone właśnie do walki z przykrymi skutkami ukąszenia przez komary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *