Home » Higiena » Lampy owadobójcze lepowe MO-EL

Lampy owadobójcze lepowe MO-EL

Wiosna oraz lato to okres, w którym coraz dotkliwiej zaczynamy odczuwać obecność różnorodnych insektów. Większość z nich jest dla człowieka nieszkodliwa, jednak podczas rodzinnego grilla czy pikniku na trawie skutecznie potrafią zepsuć humor, stając się nieproszonymi gośćmi przy naszym stole. Sytuacja jest nieco groźniejsza w przypadku owadów kąsających – tu najprościej wymienić oczywiście komary oraz osy. O ile jad tych pierwszych nie jest groźny, o tyle w przypadku os sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Wiele osób – nawet o tym nie wiedząc – posiada uczulenie na jad tego insekta. Jedno ukąszenie jest w stanie wywoła wstrząs anafilaktyczny, prowadzący w najlepszym wypadku do opuchlizny oraz problemów z oddychaniem. Wiele osób może jednak zareagować znacznie gorzej – wstrząs może wymagać hospitalizacji.

Poszukiwanie skutecznej metody przeciwko insektom to jednak nie tylko kwestia zdrowia, ale i wygody – przebywanie w ogrodzie do późnego wieczora faktycznie może wiązać się z narażeniem na spotkanie z komarami. Dlatego też istotne jest dobranie odpowiedniej metody walki z insektami. Pośród wielu urządzeń dostępnym na polskim rynku zdecydowanie warto przyjrzeć się lampom owadobójczym lepowym. Czym są?

Lampy owadobójcze lepowe różnią się od lamp rażących podstawowym sposobem eksterminacji owadów – nie są one rozrywane pod wpływem gorąca oraz prądu, a jedynie zwabiane przy pomocy światła a kolejno: przyklejane do wkładu lepowego. metoda ta jest nieco wygodniejsza niż w przypadku lamp rażących. Przede wszystkim wkłady lepowe można wymieniać – wystarczy otworzyć specjalną klapkę w urządzeniu. tego rodzaju wymiany dają możliwość określenia, z jakimi owadami mamy do czynienia – to ważna informacja dla firm zajmujących się dezynsekcją. lampy lepowe są przez to również znacznie bardziej higieniczne, ponieważ wymieniając kolejne wkłady możemy na bieżąco kontrolować stan zużycia poprzedniego lepu.

Jak zbudowane są tego typu lampy lepowe?

Lampa posiada dwie mocne świetlówki umieszczone tuż przed wkładem lepowym. Świetlówki przymocowane do frontowej pokrywy. Konstrukcja stworzona jest z trwałych, odpornych na odkształcenia materiałów. Całość prezentuje się elegancko i może być wykorzystywana nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w ogrodach, licznych restauracjach, kawiarniach, na terenie budowy czy innych. Producenci zapewniają również, iż lampa tego rodzaju jest znacznie skuteczniejsza od klasycznych lamp rażących – ma ona wabić znacznie szersze spektrum owadów. Dodatkową zaletą jest z pewnością ciche działanie lampy oraz jej niewielka waga – dochodzi ona do 3 kg, dlatego też jej przenoszenie nie sprawia żadnego problemu.

Lampy tego typu znaleźć można przede wszystkim w sklepach z artykułami RTV/AGD – jednak warto ich szukać w sezonie wiosenno-letnim. Zimą tego rodzaju produkty znajdziemy wyłącznie w sklepach internetowych lub wprost u producentów. Ceny lamp lepowych uzależnione są od samych producentów i mogą zawierać w sobie dodatkowe wkłady lepowe czy przedłużoną gwarancję.

Lampy owadobójcze lepowe – jakie proponujemy?

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Plick 399 MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Plick 399 MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Stick Professional 397 MOEL

Lampa owadobójcza lepowa Mo-Stick Professional 397 MOEL

Gdzie kupić wyżej wymienione lampy owadobójcze lepowe?

sklep higieniczny.plHigieniczny.pl
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 733 888 555