Home » Higiena » Lampy owadobójcze MOEL

Lampy owadobójcze MOEL

lampa owadobójcza

Nadchodzi lato, czyli okres z jednej strony wakacyjny, a z drugiej pracowity. Wakacyjny, ponieważ mamy okazję udać się na dłuższy urlop, a pracowity bo non stop musimy się męczyć z komarami, ćmami oraz muchami. Każdy Polak próbował już chyba wszystkiego aby pozbyć się owadów. Specjalne siatki na okna, odpowiednie preparaty czy nawet świeczki wabiące nie do końca zdają egzamin. Istnieje jednak urządzenie, które od kilku lat robi furorę i warto o nim wspomnieć, gdyż nie każdy Polak jeszcze je zna. Jest to lampa owadobójcza moel.

Jak działa lampa owadobójcza?

Działanie takiej lampy nie jest w żadnym stopniu skomplikowane. Emituje ona światło o niskim natężeniu i barwach wyczuwalnych jedynie przez owady. Promieniowanie UV zwabia komary, muchy i ćmy a ładunek elektryczny znajdujący się na siatce je zabija. Wydatek jaki musimy ponieść aby zakupić to urządzenie wynosi od 40 do 150 złotych. Czy się opłaca? Jak najbardziej.

Lampa owadobójcza jest prosta w konstrukcji, ale ma pewne ograniczenia. Działa tylko na określonej powierzchni. Model za 42 złote będzie obejmował 15 metrów kwadratowych, ale droższy, za 80 złotych spokojnie poradzi sobie z pomieszczeniem mającym metraż 25 metrów kwadratowych. Co jest istotne to fakt, że urządzenie doskonale zwabia owady nie tylko barwą światła, ale również dźwiękiem (dla człowieka niewyczuwalnym) strumienia elektrycznego. Dzięki temu mając otwarte drzwi do pomieszczenia z lampą istnieje spora szansa że z miejsca gdzie obecnie przebywamy wszystkie owady „przeniosą się” do zabójczego dla nich terytorium.

lampy owadobójcze


Warto inwestować?

Na pewno zakup lampy będzie lepszym rozwiązaniem od sprayów czy innych wynalazków. Lampa gwarantuje wielogodzinną pracę, a gdy żarówka się przepali to możemy ją wymienić na nową. Warto dodać, że lampa pobiera zaledwie 4W, co jest praktycznie nieodczuwalne na rachunkach za prąd.

Zapewne wielu z Was zada sobie pytanie, ile tych lamp należy kupić aby zapewnić sobie spokój. Naszym zdaniem dwie sztuki wystarczą w zupełności. Z jednego pomieszczenia można lampę przenosić, a w „czystym” pomieszczeniu można zainstalować moskitierę.